Utolsó kommentek:

geegee · http://eszakonelunk.blog.hu 2020.08.17. 20:50:24

Miért kell ez a kirekesztés, hogy csak pén!$2könyv, meg instagram?Indafotó már nem is jó?
:-)

Bejegyzés: Fedezzük fel a lakhelyünk környékét!

axxaphoto.kids 2020.07.27. 13:36:22

@Világít a torony: én örülök, hogy leírtad a véleményed, kialakult egy párbeszéd, nem hiszem, hogy ez egy vita lenne. Nekem pont a bensőséges hangulat miatt passzol a zaj a képekhez, kiemeli a bőr textúráját, plusz sejteti, hogy ezek már egy késői időpontban készült képek, ami nekem szintén ad hozzá egy pluszt. Úgy gondolom, hogy itt egy tökéletes megvilágítás elvett volna a képek hangulatából. De az is lehet, hogy csak elfogult vagyok.

Bejegyzés: Legyen példaképünk a fotózásban (is)!

Világít a torony 2020.07.27. 12:44:00

A kompozíció és a dekompozíció mindig is a képalkotás eszköze volt. Sőt, szociofotók esetén a képzaj is hozzá tesz/tehet a mondanivalóhoz. Ám végképp nem értem, hogy az alul exponáltságból (esetleg extrém magam ISO értékből) eredő képzaj, mit tesz hozzá a mondanivalóhoz, a tartalomhoz, netán a hangulathoz, az ilyen idillikus hangulatú fotókon? Shumilova emlegetésével pedig végképp nem tudok mit kezdeni. Nem vitaindítónak szántam a hozzászólásom, csupán a véleményem írtam meg.

Bejegyzés: Legyen példaképünk a fotózásban (is)!

axxaphoto.kids 2020.07.27. 10:18:14

@Világít a torony: köszönöm, hogy leírtad a véleményed. Azért választottam ezt a sorozatot ehhez a cikkhez, mert ez jól szemlélteti a különbséget pl. Shumilova képeihez viszonyítva, aki korábban az egyik kedvenc példaképem volt. Most már teljesen más az az irány, amiben el tudom képzelni magam. Ebben a stílusban a zaj és a szokatlan kompozíciók, a "hibás" képkivágás nem számítanak hibának, hanem inkább eszközök, hogy erősítsünk egy hangulatot vagy éppen a kép mondanivalóját. De természetesen elfogadom, hogy nem tetszenek mindenkinek a zajos képek.

Bejegyzés: Legyen példaképünk a fotózásban (is)!

Világít a torony 2020.07.27. 10:07:06

Hát...... nem is tudom. A galéria képei között néhány igen zajos példány is akad, legalább is itt annak látszanak. Nem túl jó illusztrálása a mondanivalónak.

Bejegyzés: Legyen példaképünk a fotózásban (is)!

dreamworldphotohu 2020.07.25. 20:11:05

Most olvastam csak el, szuper lett, nagyon tetszik :)

Bejegyzés: Amikor a fotós fára mászik

dreamworldphotohu 2020.07.05. 11:36:18

Köszi szépen az ajánlást! Lehet, hogy most belülről jön a napi troll :))

Az önbizalomhiány szerintem alapvetően személyiség kérdése, de sokszor okozza a tudás és a tapasztalat hiánya is, és könnyen át lehet esni a ló túloldalára. Kaptam egy belépő gépet, a család dicséri a képeimet és máris én vagyok a "photography". Mint mindenben, itt is a középutat érdemes megtalálni.

Az alkalmazott fotózás nagy részének szerintem a művészethez semmi köze, és emiatt viszonylag objektív szempontok alapján "kiértékelhető" egy kép minősége (ezekről írtam is itt cikket). A "tökéletlen" viszont még nem feltétlenül rossz. Egy lifestyle kép például lehet, hogy nem felel meg a hagyományos portré vágási szabályainak vagy nem pont ott éles, ahol kellene, de attól még a maga műfajában pont tökéletes, mert mondjuk egy érzelmet, "igazi pillanatot" örökít meg. Egy csomó szempont - tűélesség, kevés zaj, tökéletes fények - a legtöbbször csak a fotósoknak fontosak, az ügyfeleknek kevésbé. És itt már nyilván bejön az ízlés, hogy kinek mi tetszik és mi a fontos.

A vállaltan kezdő képeknél én egyébként kevesebb rosszindulatú negatív kritikát szoktam látni. Sokszor az veri ki a biztosítékot, amikor a tudás és az ízlés hiánya szerénytelenséggel és arroganciával párosul. Ettől függetlenül szerintem egy komment hangvétele mindig az íróját minősíti, az így odahányt, bántó kritika az írójáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

Kicsit vitatkoznék még a fake it elvvel is, vagy legalábbis kiegészíteném azzal, hogy próbálja meg mindenki reálisan felmérni a határait (ebben nyilván nem segít az imposztor szindróma) és ne vállaljon el egy olyan munkát, aminek az elvégzésére még jó eséllyel nem képes, mert az ügyfele csalódott lesz és nemcsak magát, de a fotós szakmát is lejáratja a kontárságával. Szerénység, szakmai alázat!

Bejegyzés: Kezdő vagy? Vállald bátran!

geegee · http://eszakonelunk.blog.hu 2020.06.27. 04:42:21

@Kataphotoz: Haha, dehogy ciki. Tengelyek nem állandó összekötésének egyik módszere.Autómechanika.Pédia Viktória honlapja is ismeri:
en.wikipedia.org/wiki/Viscous_coupling_unit
És amúgy egy remek szó.
:D

Bejegyzés: Így szerkessz a mobiloddal! 5+1 képszerkesztő app fotósoknak

Kataphotoz 2020.06.26. 09:36:36

@geegee: Ne haragudj a késői reakcióért, "fejben" pedig már hamarabb válaszoltam, becsszó. :) Örülök, ha tetszett a cikk. Egyébként jogos a felvetésed, sokáig nekem sincs humorom a képernyőt b..szkurálni, pedig még csak virsli ujjaim sincsenek. (Inkább a ropi felé hajaz...) De a laptopra átvinni sincs kedvem / türelmem, így meg kicsit 22-es csapdája az egész. Végül szinte mindig a telefonos pötyögést választom.
Félve kérdezem csak meg, az ciki, ha nem tudom mi az a viszkókuplung? (De ezentúl nekem is az fog autómatice beugrani, nagyon kösz érte... :D )

Bejegyzés: Így szerkessz a mobiloddal! 5+1 képszerkesztő app fotósoknak

axxaphoto.kids 2020.06.26. 09:35:25

@McKinney: Igen, ez abszolút így igaz! Nagyon sok tehetséges ember bele sem kezd valami egyedi, egyéni dologba. És ennek valóban gyökerezhet ott az oka, hogy Magyarországon (de pl. Oroszországban is) üldözték azokat, akik kilógtak a sorból, akik nem azt csinálták, amit kellett. Erről az imposztor-szindróma kapcsán olvastam egy orosz cikket, amiben pont ezt fejtegették. Köszi a tartalmas kommenteket! :)

Bejegyzés: Mi az az imposztor-szindróma és hogyan érinti a fotósokat?

Kataphotoz 2020.06.26. 09:30:09

@McKinney: milyen érdekes nézőpont, sosem gondoltam így bele, de nagyon tetszik az elgondolás, látok benne rációt! Meg egyébként a munka világától elrugaszkodva is lehet benne egy nagy adag transzgenerációs cucc - rengeteg frusztrációt "kapunk" régebbről, amely kifejeződhet abban, hogy egyrészt szívesen vezetjük át másokra a saját frusztrációnkat, másrészt rettegünk, hogy valaki céltáblájába meg mi magunk kerülünk be. Bátorság kell ahhoz, hogy az ember vállalja önmagát (akár fotós, akár villanyszerelő, akár bármi), annyi szent.

Bejegyzés: Mi az az imposztor-szindróma és hogyan érinti a fotósokat?

veledszep 2020.06.26. 09:25:29

Nekem nagyon tetszenek a képek, a filmic jellegű utómunka, hogy nem gondolod túl a dolgokat és a faceless gyerekfotók kifejezetten a kedvenceim :)

Bejegyzés: A kevesebb néha több - minimalista fotózás

Kataphotoz 2020.06.26. 09:22:38

Nekem NAGYON tetszik mind a minimalista fotózás, mind Fanni megközelítése, ami tény, hogy más, mint ahogy én álltam a minimál fotókhoz. De értem amit mond: nem kell túlgondolni, túlagyalni, csillivilli vackokkal meg kiegészítőkkel teleaggatni a gyereket, csak a letisztult, egyszerű jelen számít. És valóban, ez is lehet egy minimalista felfogás. Abban pedig messze egyetértek Ingriddel: aki a technikai apróságokban veszik el, annak én is javaslom, hogy szaladjon egy kört valami gyerek után a fényképezőgéppel, dolgozza ki a fotókat, tegye ki bátran a nyilvánosság elé, aztán majd jövünk, és jól megszakértjük. ;) Písz mindenkinek, süt a nap, csicseregnek a madarak, tessék menni kihívást teljesíteni (vagy tovagörgetni, szó nélkül).

Bejegyzés: A kevesebb néha több - minimalista fotózás

veledszep 2020.06.26. 09:13:53

@dreamworldphotohu: Igen, én is nagy dilemmában voltam, hogy önmagában ez a videó mennyire állja meg a helyét, mert sztori nem nagyon van és kicsit kevés az olyan felvétel, ahol a gyerekek valóban interakcióba lépnek vagy aktívan csinálnak valamit. Talán ezért is lett ilyen rövid, pedig anyag volt bőven, de így a végén az ölelkezős résszel mégis kereknek érzem, még ha nincs is túl sok érdekes történés, inkább csak egy szelet a hétköznapjainkból :) Egyébként hanggal is lehet színesíteni a videókat, kis kiragadott mondatokkal, amit mondanak akár a videóban, akár külön hangként felvéve. Erről is lesz szó a második részben :)

Bejegyzés: Családi hangulatvideó készítése – 1. rész: Felvétel!

dreamworldphotohu 2020.06.26. 09:01:19

@eßemfaßom meg áll: Fanni így értelmezte a minimalista fotózást a természetben a saját családjával, ennyi, nem kell mindenbe túl sokat belegondolni :)

Bejegyzés: A kevesebb néha több - minimalista fotózás

dreamworldphotohu 2020.06.26. 08:58:52

@Szabványok: Amire gondolsz, az a bokeh, bukéja a büdös dolgoknak van ;) Bár a posztot nem én írtam, nekem tetszenek Fanni képei, és kisgyereknél nyugodtan el lehet felejteni a "klasszikus" szabályokat, próbáld ki egyszer, hogy egy ennyi idős örökmozgót fotózol. Azzal meg semmi gond sincsen, hogy hátulról is készülnek képek, nem kell minden képen az alanynak szemből szerepelnie.

Bejegyzés: A kevesebb néha több - minimalista fotózás

eßemfaßom meg áll 2020.06.25. 14:32:31

Lehet a természetes színek hiánya a minimalizmus. A zöld miért nem lehet zöld?

Bejegyzés: A kevesebb néha több - minimalista fotózás

eßemfaßom meg áll 2020.06.25. 14:30:26

Nem tudtam rájönni, hogy ez mitől kapta a "minimalista" jelzőt. Gyerekfotók a természetben. Milyen lenne ebből az "átlagos" és a "maximalista" verzió?

Bejegyzés: A kevesebb néha több - minimalista fotózás

Mi ez az egész?

A fotózás terápia: kikapcsol, feltölt, inspirál, az alkotás örömét adja. Hiszünk benne, hogy így lehet újra és újra “kikattanni”. Azért fogtunk össze több fotós anyukával és indítottuk el ezt az oldalt, hogy a lelkesedésünkből, tapasztalatunkból nektek is átadjunk, és inspiráljunk titeket, hogy fényképezzetek.

Csatlakozz hozzánk! Kövess minket Instagramon (@kattanjki), használd a #kattanjki hashtaget, lépj be bátran a Facebook csoportunkba!

Friss topikok

süti beállítások módosítása